(12-12-2008) SPOTKANIE OPŁATKOWE

Informujemy iż 19.12.2008 o godzinie 19:00 w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym "SKLANIK" odbędzie się spotkanie opłatkowe Strażaków OSP z naszej gminy. Z każdej jednostki po trzy osoby (najlepiej: Prezes, Naczelnik, Skarbnik). Prosimy o przybycie w miarę możliwości w mundurach.

(10-12-2008) Wzory druków na kampanię sprawozdawczą w OSP za 2007 r.

Załączniki
  •  

(08-12-2008) Spotkanie powiatowe OSP na Otmuchowskim Zamku

W piątek 05-12-2008 na Zamku w Otmuchowie odbyło się już III spotkanie jednostek OSP Powiatu Nyskiego. Dzięki gościnności Burmistrza Otmuchowa Jana Woźniaka kolejny raz spotkanie odbywa się w stylowych wnętrzach Zamku.

Sala Rycerska pełna była druhów w galowych mundurach oraz zaproszonych gości. Przybyli: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Opolu Andrzej Borowski, Starosta Nyski Adam Fujarczuk, Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Aranowicz, Komendant PSP Zdzisław Wójcik z zastępcą Markiem Makówką, Komendant Powiatowy Policji Józef Barcik, Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak, Burmistrz Nysy Jolanta Barska, Burmistrz Korfantowa Zdzisław Martyna, Wójt Skoroszyc Alina Baran, Wójt Kamiennika Kazimierz Cebrat, Wójt Pakosławic Jarosław Nosal a także radni powiatowi i sponsorzy.

W części oficjalnej Prezes ZOP OSP w Nysie Zbigniew Majka wręczył druhom podziękowania za wytrwałą i pełną zaangażowania służbę oraz, tak zawsze potrzebne, węże pożarnicze ufundowane przez PZU Nysa. Komendant Marek makówka przedstawił zebranym dane statystyczne dotyczące sytuacji w Powiecie Nyskim w 2008 roku pod względem zabezpieczenia pożarowego. Następnie wszyscy zaproszeni goście zabierali głos dziękując za zaproszenie i dziękując strażakom ochotnikom za ich trud oraz stałą gotowość do niesienia pomocy bliźnim.

Była to wspaniała okazja do spotkania druhów z całego powiatu i wymiany pomysłów oraz znajdywania wspólnych rozwiązań nurtujących ich na co dzień problemów.

Życzymy wszystkim druhom aby takie spotkania były zawsze radosne i pełne nadziei na lepszy rok.

Załączniki
  •   
« ...6...»

(28-03-2007) S E P S A

Sepsa, zwana inaczej posocznicą to ciężka reakcja zapalna organizmu na zakażenie, która prowadzi do niewydolności narządów wewnętrznych.

Sepsa nie jest chorobą, ale zespołem objawów chorobowych, które mogą być wywołane różnymi czynnikami zakaźnymi (bakterie, wirusy, pasożyty czy grzyby) w przebiegu wielu schorzeń.

Sepsa postępuje szybko i w bardzo krótkim czasie może przerodzić się w postać ciężką, prowadzącą do niewydolności wielu narządów wewnętrznych, zaburzeń krzepnięcia krwi i do śmierci.

Nie panikujmy, tylko normalnie dbajmy o swoje zdrowie, nie lekceważmy objawów chorobowych i temp ciała pow. 38 st C i poniżej 36 st. C.

Pamietać należy, że SEPSA jako taka najłatwiej rozwija się w organizamach już osłabionych (dlatego min chorują młodzi żołnierze, studenci itp) i takie osoby powinny zachować szczególna ostrożność.

Szczegółowych informacji nalęzy szukać na stronie SANEPIDU i WZK Opole (http://www.wzk.opole.uw.gov.pl/)

Szef GZR A. Banasiak
Licznik odwiedzin: 211806