(08-03-2007) Nowe wyposażenie OSP Otmuchów - Dar od Fundacji "BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM"

Dzień Kobiet okazał się także łaskawy dla strażaków z OSP Otmuchów bowiem otrzymali oni właśnie w tym dniu wspaniały prezent od Fundacji „Bezpieczni w Ruchu Drogowym” z Gdańska.

Jest to kompletnie wyposażona torba sanitarna PSP R1 o wartości 6.000,00 zł !!!!!!

Pismo z prośbą o przekazanie tego wyposażenia wystosował Naczelnik OSP Otmuchów dh Maciej Grzelak. Dzięki jego staraniom OSP Otmuchów posiada już niemal kompletne wyposażenie do zabezpieczenia wypadków drogowych.

W zeszłym roku zakupili urządzenie hydrauliczne, a teraz mają wyposażenie medyczne.

Torba ta będzie także zabezpieczeniem także innych działań ratowniczych na lądzie i na wodzie. Bo OSP Otmuchów posiada takie możliwości.

W imieniu strażaków, mieszkańców gminy Otmuchów i kierowców dziękujemy bardzo Fundacji „Bezpieczni w Ruchu Drogowym” z Gdańska.

Szef GZR A. Banasiak
Załączniki
  •   

(16-02-2007) Walne Zebranie w OSP Śliwice

W piatek 16 lutego w remizie OSP Śliwice odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2006.

Niestety w trakcie obrad, prowadzonych przez Prezesa Stanisława Wąchałę, okazało się, że wieloletni Naczelnik dh Zenon Pabisek zdecydował się na złożenie swojej funkcji ze wzgledu na wiek (67 lat - pogratulować zdrowia i kondycji w tak pięknym wieku). Na nic się zdały próby pzrekonywania.

Wybrano nowego Naczelnika, którym został dh Bronisław Mazurek. Dh znaja sie kilkadziesiąt lat i nowy naczelnik godnie zastąpi swojego poprzednika.

Ustalono także, że OSP Śliwice zarekomenduje na funkcję kierowcy dh Ireneusza Kokoszkę.

Na zakończenie Zebrania w imieniu ZOG OSP i Burmistrza Otmuchowa Jana Woźniaka podziękowali za półwieczną służbę i 30 lat na funkcji naczelnika Prezes  ZOG Tadeusz Miza i insp ds OSP w UM Otmuchów Artur Banasiak wręczając pamiątkowy dyplom, medal i figurkę Św. Floriana.

Dh Zenonie w imieniu wszystkich tych, których przez te pół wieku ratowałeś i pomagałeś radą i doświadczeniem wyrazy szcunku i uznania. DZIEKUJEMY!!!!

Szef GZR A. Banasiak

(o3-02-2007) Turniej tenisowy OSP w Maciejowicach

W sobotę 3 lutego na świetlicy wiejskiej w Maciejowicach odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego członków i sympatyków OSP naszej Gminy. Turniej był pomysłem dh Jana Czykinowskiego, którego jak zawsze wspierała żona Stanisława Czykinowska wraz paniami z miejscowego KGW.

Sala została przygotowana na trzy stoły dla kilkudziesięciu uczestników z 7 jednostek. Organizatorzy zapewnili warunki do gry, napoje słodycze i niesamowitą maciejowicą grochówkę dla pokrzepienia umęczonych zawodników.

Nad całością czuwali czujnym okiem Prezes ZOG Tadeusz Miza i Komendant Gminny OSP Sylwester Łucki. Kibicami byli Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak, Edward Zabawa i Artur Banasiak.

Turniej odbył się w kategoriach od 12 do 102 lat.

płeć

kategoria wiekowa

miejsce

imie i nazwisko

dziewczeta

12-15

I

MARZENA TUREK

dziewczeta

12-15

II

EWELINA BERNAT

dziewczeta

12-15

III

MARTA TUREK

dziewczeta

16-18

I

JOANNA KOPEĆ

dziewczeta

16-18

II

PAULINA KOTAS

chłopcy

12-15

I

PAWEŁ OLESZCZYK

chłopcy

12-15

II

TOMASZ GROMALA

chłopcy

12-15

III

BARTOSZ BERNAT

chłopcy

16-18

I

RAFAŁ TUREK

chłopcy

16-18

II

JOANNA KOPEĆ

chłopcy

16-18

III

BARTOSZ WĘGRZYN

mężczyźni

19-35

I

ANDRZEJ MIZIA

mężczyźni

19-35

II

JERZY DROZDOWSKI

mężczyźni

19-35

III

WITOLD KULA

mężczyźni

35 +

I

GRZEGORZ WĘGRZYN

mężczyźni

35 +

II

RYSZARD KASPRZYK

mężczyźni

35 +

IIIJAN CZYKINOWSKI

Artur Banasiak
Załączniki
  •   
  •   
  •   
« ...29...»

(28-03-2007) S E P S A

Sepsa, zwana inaczej posocznicą to ciężka reakcja zapalna organizmu na zakażenie, która prowadzi do niewydolności narządów wewnętrznych.

Sepsa nie jest chorobą, ale zespołem objawów chorobowych, które mogą być wywołane różnymi czynnikami zakaźnymi (bakterie, wirusy, pasożyty czy grzyby) w przebiegu wielu schorzeń.

Sepsa postępuje szybko i w bardzo krótkim czasie może przerodzić się w postać ciężką, prowadzącą do niewydolności wielu narządów wewnętrznych, zaburzeń krzepnięcia krwi i do śmierci.

Nie panikujmy, tylko normalnie dbajmy o swoje zdrowie, nie lekceważmy objawów chorobowych i temp ciała pow. 38 st C i poniżej 36 st. C.

Pamietać należy, że SEPSA jako taka najłatwiej rozwija się w organizamach już osłabionych (dlatego min chorują młodzi żołnierze, studenci itp) i takie osoby powinny zachować szczególna ostrożność.

Szczegółowych informacji nalęzy szukać na stronie SANEPIDU i WZK Opole (http://www.wzk.opole.uw.gov.pl/)

Szef GZR A. Banasiak
Licznik odwiedzin: 211798